Csatlakozz a matrózok segítőjének a Bárkába!

2020. március 04., címkék: bárka tábor, Bárka tábor, ifi, Bárka Tábor, Bárka, bárka

Népszerűek a Bárka Tábor nyári önkéntes turnusai, háromban azonban még nincs elég segítő. Március 31-ig lehet önkéntesnek jelentkezni.

Önkéntesek nélkül nem megy

2020. február 26., címkék: Bárka Tábor, bárka tábor

Messze még a nyár, és a szeles februárban nehéz elképzelni, hogy néhány hónap múlva ismét több száz hátrányos helyzetű gyermek lubickol majd a Balatonban a Bárka tábornak köszönhetően. De hogy ez megvalósulhasson, a szervezőknek – alkalmazva az elmúlt két esztendő tapasztalatait – még sok feladatot kell megoldaniuk. Ezek közül az egyik legfontosabb és legaktuálisabb a megfelelő oktatók és önkéntesek toborzása. Többek között erről kérdeztük Becze Orsolyát, a tábor szakmai vezetőjét.

Önkéntesek nélkül nem megy

2020. február 26., címkék: Bárka Tábor, bárka tábor

Jelentkezz önkéntesnek a Bárka táborba!

2020. január 21., címkék: bárka, Bárka, Bárka Tábor, ifi, Bárka tábor, bárka tábor

Válts valóra álmokat, ajándékozz örökre szóló élményt, közben pedig légy része egy felkészült és vidám csapatnak! Legyél Te is Bárka tábor önkéntes! A harmadik éve megszervezett, évente több mint másfélezer gyermek nyári üdülését biztosító program fő célja a résztvevők esélyeinek növelése, a gyermekek és fiatalok képességeinek kibontakoztatása, egészséges életmódjuk kialakítása és a társadalmi együttműködés erősítése. Jelentkezési határidő: 2020. február 29.

Kapitányokat és kormányosokat keresnek a Bárka táborba

2020. január 21., címkék: Bárka tábor, jelentkezés, Bárka Tábor, Bárka, bárka, bárka tábor

Elhivatott, élménypedagógiai és gyermektáboroztatási tapasztalattal rendelkező közreműködőket keres a Magyarországi Református Egyház (MRE) a Bárka táborba. A harmadik éve megszervezett, évente több mint másfélezer gyermek nyári üdülését biztosító programban idén is számos, hátrányos helyzetű gyermek szerezhet maradandó nyári élményeket. A fő cél, a résztvevők esélyeinek növelése, a gyermekek és fiatalok képességeinek kibontakoztatása, egészséges életmódjuk kialakítása és a társadalmi együttműködés erősítése. Kapitánynak és kormányosnak 2020 február 15-ig lehet jelentkezni.

Kapitányokat és kormányosokat keresnek a Bárka táborba

Ahol a gyerekek röpképesek lesznek

2019. február 18., címkék: bárka tábor, ifi

Újra önkénteseket toboroznak a Bárka-tábor „fedélzetére" – egyházunk tavaly elindult nagyszabású esélyteremtő nyári táborai idén is folytatódnak. Miért van szükség a gyerekek ilyen megközelítésű táboroztatására, milyen eredményeket lehet elérni ilyen rövid idő alatt és mivel gazdagodnak a résztvevők? Az első év tapasztalatairól Becze Orsolya szakmai vezetőt és Gőbel Gergely projektmenedzsert kérdeztük.

Csatlakozz a matrózok segítőjének a Bárka-táborba – folyamatosan lehet önkéntesnek jelentkezni!

2019. január 28., címkék: ifi, bárka tábor

A Magyarországi Református Egyház nagyszabású gyermektáboroztatási programja folytatódik. Álmokat válthatsz valóra, életeket változtathatsz meg, ha csatlakozol a Bárka tábor programjához. Egyben azt is megtapasztalhatod, hogy a Te segítséged milyen jelentős lehet abban, hogy nehéz sorsú gyermekek számára esélyt tudjunk kínálni a felzárkózásra. A Bárka tábor nem létezne elkötelezett önkéntesek nélkül. Minden mosoly, jó szó, energia és szenvedély, amit a Bárkának adsz többszörösen térül meg, több száz hátrányos helyzetű gyermeket juttatva esélyhez, lehetőséghez, célhoz, reményhez. Frissítés: a szabad helyekkel rendelkező turnusok indulásági folyamatosan lehet önkéntesnek jelentkezni!

Egy Bárkában evezünk

2018. június 23., címkék: bárka tábor, ifi

Kiléptünk a komfortzónánkból és csodát láttunk, vízen jártunk, játszva tanultunk a balatonszárszói Bárka táborban. A református egyház munkatársai hétről hétre azon dolgoznak, hogy a vízparti nyaralás a hátrányos helyzetű fiatalok számára „ne csak menekülési eszköz" legyen a hétköznapok nehézségeiből, hanem a különbözőségek ellenére is „összekötő kapocs".

Elindult az első Bárka-tábor

2018. június 21., címkék: Balatonszárszó, pápai joci, bárka tábor, balatonszárszó

200 gyerekkel a „fedélzeten" elkezdődött az első Bárka tábor. 4 év alatt 6500, zömében hátrányos helyzetű és sajátos nevelési igényű gyerek nyári táboroztatását vállalta a Magyarországi Református Egyház európai uniós pályázati forrásokból. Az élménypedagógia eszközeivel fejlesztő és integráló foglalkozások visszatérő vendége lesz Pápai Joci is, az énekes ugyanis szívén viseli a „szárnyaikat nehéz körülmények között bontogató" tehetségek jövőjét.